Logo P4C
Filozofie pro děti
v centru pozornosti … myšLenka
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
    

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

2010/2011 - praxe Rudolf.- Michal Štochl

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> FPD v neformálním vzdělávání: praxe studentů JU
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor(ka) Zpráva
Ríša Macků



Založen(a): 3.2.2007
Příspěvky: 401
Město: Č. Budějovice CZ

PříspěvekZaslal(a): 16. 02. 2011 10:17:59    Předmět: 2010/2011 - praxe Rudolf.- Michal Štochl Citovat

Ahoj, zde prosim vkladejte prispevky o Vasich jednotlivych filozofickych setkanich. Prispevky by mely mit nasledujici strukturu:

- datum a info o tom o kolikate setkani/hodinu jde
- cil setkani
- struktura setkani - planovana vcetne casove dotace
- struktura setkani - skutecna vcetne casove dotace
- Co se podarilo, co se naopak nepodarilo a chci pred tim varovat.

Strukturou se rozumi strucny popis aktivit - jejich zamereni, didakticky/filozoficky/... cil.
V pripade, ze doslo k zformulovani nejakych otazek (na zaklade precteni pribehu), pak by soucasti prispevku mel byt i soupis techto otazek.

Bylo by dobre strukturu prispevku dodrzovat nejen obsahove, ale i graficky - aby to nebyl dlouhy jednolity text, ale pekne rozdelene a oznacene jednotlive casti.

V pripade, ze byste meli nejakou otazku do diskuse zde na foru, pak je nejlepsi ji polozit v sekci "2010 praxe - všeobecná diskuse". Tato sekce je určená pro sdílení dojmů všech letosnich praktikantu. Je to i sekce, kde se budeme snazit pravidelne odpovidat ja s Petrem, popř. Ludmila a další.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
mstochl



Založen(a): 22.3.2011
Příspěvky: 5
Město: Madžrbajn

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 12:33:14    Předmět: Citovat

zjistil jsem že děti se kolikrát bojí komunikovat a vůbec se otevírat nějakým myšlenkám, trvalo mi nějakou dobu než jsem dostal z jedné holčiny odpověd, nechtěla vůbec nic říct a pak z ní na otázku vylezlo že na měsíci je člověk mrtvý atd.... k tomu mě napadá jedna věc, děti potřebuju opravdovou péči lidí, kteří mají zájem si s nima povídat a vyslechnout je. Připadá mi že v družině ta možnost zas až tak není. Ty děti, které jsou ve věku školky a prvních třid jsou ještě ohebné a mohou se popostrčit velmi hodně, pokud se s nimi ale bude dobře komunikovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
mstochl



Založen(a): 22.3.2011
Příspěvky: 5
Město: Madžrbajn

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 12:36:47    Předmět: Citovat

Další věc... jak s dětma pracuji, tak mi postupně více věří, například mi jeden klučina na otázku co je v jeho okolí dobré a co špatné řekl, že má hodné rodiče to je dobré a špatné je že mu v okolí někdo ubližuje.... co na to tomu kukovi říct. Družinářka sedí kouká, před ní to nemá cenu řešit, před ostatníma dětma taky ne ... vzít si ho vedle a ptát se to také nejde. Další informace jsem nezískal, ale snažil jsem se děti nasměrovat jinou formou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
mstochl



Založen(a): 22.3.2011
Příspěvky: 5
Město: Madžrbajn

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 12:37:54    Předmět: Citovat

hodlám sem psát takovéto poznámky, později z nich třeba zformulovat nějakou celistvou zprávu... jak mě napadnou nějaké postřehy tak je sem zapíšu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
mstochl



Založen(a): 22.3.2011
Příspěvky: 5
Město: Madžrbajn

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 12:44:04    Předmět: Citovat

Určitě jste jistě již někdy slyšeli pojem práce na sobě, představte si že těm dětem v jejich věku ukážeme různé techniky práce na sobě, jak vně tak uvnitř, to uvnitř je myslim si dost zanedbáno, pak se nemůžeme divit že naše společnost roste tam kam roste.... Z vlastního úhlu pohledu vám mohu říct že jsem si byl schopen za 20 let svého života zařídit materiál na očistu na pořádnej kus života...Práce s dětma ve stylu NEW AGE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Tereza Brožová



Založen(a): 17.10.2009
Příspěvky: 114
Město: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 17:44:46    Předmět: Filosofování Citovat

Ahoj, možná by neuškodilo připsat nějaké info o dětech a vašich filosofických setkáních. S jakýma dětma filosofuješ? Co jsou zač? Jak jsou staré? Kolik jich je? Probíhá filosofování v rámci nějaké další činnosti či školní hodiny, nebo se scházíte čistě za účelem filosofování? Zúčasňují se děti dobrovolně, nebo je to pro ně povinné? Je vaše filosofování zaměřeno na něco konkrétního? Jaké jsou vaše cíle? nebo tak něco :)
_________________
Terka :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Tereza Brožová



Založen(a): 17.10.2009
Příspěvky: 114
Město: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal(a): 23. 03. 2011 18:08:10    Předmět: Pár poznámek Citovat

citace:
trvalo mi nějakou dobu než jsem dostal z jedné holčiny odpověd

Co to znamená? Můžeš tu situaci trochu popsat?

citace:
...například mi jeden klučina na otázku co je v jeho okolí dobré a co špatné řekl, že má hodné rodiče to je dobré a špatné je že mu v okolí někdo ubližuje.... co na to tomu kukovi říct.

Tady se přeci nejedná o tvůj valstní názor a odpověď. I když je potřeba dát pozor na psychologický dopad, který by taková diskuse mohla na děti mít, určitě bych se jí nebránila. Mnohé příběhy (např. Saša a Markétka) se přímo problematikou násilí zabývají. Co využít třeba jich?
_________________
Terka :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
mstochl



Založen(a): 22.3.2011
Příspěvky: 5
Město: Madžrbajn

PříspěvekZaslal(a): 28. 03. 2011 10:55:08    Předmět: Re: Pár poznámek Citovat

Tereza Brožová napsal:
citace:
trvalo mi nějakou dobu než jsem dostal z jedné holčiny odpověd

Co to znamená? Můžeš tu situaci trochu popsat?

Mohu, jde o to že se dívky zeptam na nějakou otázku, třeba co si myslí o tématu, vidím že celou dobu mlčí tak bych ji rád zapojil. Dívka je mlčenlivá a vůbec se neotevře skupině. Když jsem ji jednou podal kartu, se symbolem měsíce a chtěl po ní jestli mi k tomu něco řekne... tedy co je na kartě atd... tak mi poví že člověk na měsíci umře. Vidím spojitost oné mlčenlivosti s tématem, o kterém dítě hovoří.. Těžko se to popisuje nejsem psycholog, ale je to zjevné, a neni to jen u jednoho dítěte, je to u spousty dětí, v pokročilém případě i u dospělích... ano náš svět se formuje již výchovou ve školce. Je potřeba těmto dětem naslouchat..



citace:
...například mi jeden klučina na otázku co je v jeho okolí dobré a co špatné řekl, že má hodné rodiče to je dobré a špatné je že mu v okolí někdo ubližuje.... co na to tomu kukovi říct.

Tady se přeci nejedná o tvůj valstní názor a odpověď. I když je potřeba dát pozor na psychologický dopad, který by taková diskuse mohla na děti mít, určitě bych se jí nebránila. Mnohé příběhy (např. Saša a Markétka) se přímo problematikou násilí zabývají. Co využít třeba jich?





Co je to za nesmyls že se o to nejedná? Já jako vychovatel popřípadě osoba, které se dítě svěří , bych na to přeci měl nějak reagovat, vezmi si jakým způsobem je rozšířená šikana a spousty učitelů a vychovatelů před tím zavírají oči, je to z části i náš svět, šikana je jen obraz doby, a když mi budeme řikat že to neni o našem vlastnim názoru a odpovědi na to tak se nikam nedostanem... Je to problem každého znás.

Pokud bych měl s chlapcem diskutovat o tom co se mu děje, před těma ostatníma tak si myslim že to může být hodně těžké, když vidim jak je to dítě citlivý.... může to kolikrát vše jen zhoršit... šikana a násilí na dětech z řad vrstevníků je psychologický problém, nebo když to řeknu takhle zvířecí choutky z řad útočníků, ty poznají slabost a jdou po ni....



Beru toto forum hlavně informačně a rád do něj budu přispívat, mé názory mohou být třeba i divné, klidně mi je vyvrať nebo si z nich vezmi co potřebuješ, ale věřím že vedení našich dětí by potřebovalo trocha více citlivosti a lidskosti, né je vychovávat podle příruček a výchovných programů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Tereza Brožová



Založen(a): 17.10.2009
Příspěvky: 114
Město: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal(a): 31. 03. 2011 14:52:50    Předmět: Citovat

Myslím, že jsme se úplně nepochopili. Já si samozřejmě nemyslím, že bys tu záležitost měl přejít, naopak. Můj návrh byl, že bys na toto téma (ne však na konkrétní případ někoho z vás) mohl zaměřit nějakou z vašich filosofických hodin. Trochu si o tom společně popovídat - promyslet to, zvážit různé možnosti, úvést si nějaké příklady a uvědomit si, o co tam vlastně jde a co to znamená - pro mě, toho druhého, tak nějak v globálu...
_________________
Terka :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Ríša Macků



Založen(a): 3.2.2007
Příspěvky: 401
Město: Č. Budějovice CZ

PříspěvekZaslal(a): 18. 04. 2011 12:40:40    Předmět: Citovat

Rad bych se tomu, na co narazite v diskusi (Terka-Michal), venoval na dnesnim kolokviu.. Doufam, ze dorazite.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> FPD v neformálním vzdělávání: praxe studentů JU Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
tvorba webu webových stránek webdesign