Logo P4C
Filozofie pro děti
v centru pozornosti … myšLenka
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
    

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kontakt

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Střední školy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor(ka) Zpráva
Josef Černý



Založen(a): 20.12.2007
Příspěvky: 3
Město: Znojmo

PříspěvekZaslal(a): 15. 01. 2008 09:22:05    Předmět: kontakt Citovat

Rád bych se kontaktoval s učiteli středních škol, kteří nějakým způsobem uplatňují ve výuce P4C. Zajímají mě vaše zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Petr Bauman



Založen(a): 29.1.2007
Příspěvky: 288
Město: České Budějovice

PříspěvekZaslal(a): 16. 01. 2008 19:10:29    Předmět: Citovat

Snad nebudu poslem špatných zpráv, když řeknu, že vím o několika učitelkách ze ZŠ, ale ze SŠ vím jen o Tobě a pak snad o někom z Olomouce (ale nevím ani jméno, ani kontakt Sad) Co kdybys začal sám - podělit se o to, co vlastně děláš? Třeba někdo přece jen naváže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Alena Brepta Skuhrovcová



Založen(a): 3.1.2008
Příspěvky: 32
Město: Karlovy Vary/Č. Budějovice

PříspěvekZaslal(a): 18. 01. 2008 11:53:53    Předmět: Citovat

Já bych sice nevěděla o osobě, která praktikuje přímo filozofii pro děti, ale naše režisérka ze střední, která tam má dramatickou výchovu s holkama s Pajdy ( Peťa už o ní ví) pracuje formou dost blízkou FPD. Rozhodně o diskuze tam není nouze.. Když jsem se o tom s ní bavila, říkala že to bere jako cvičení komunikace a účastného myšlení, tedy logiku a kritiku do toho příliš nezatahuje, ale to neznamená že by to mělo být špatně..

Přes mail je málo komunikativní(s technikou není kamarádka), ale zkusit to můžeš: divadlo.dagmar@seznam.cz
Napiš kdyžtak že to je mail pro Hanku Frankovou, jinak působí na SPgŠ ve Varech, takže kdybys měl cestu, můžeš se zastavit a nahlédnout do hodiny..( i když to musí potvrdit ona, ne já)

Já pracuju se středoškoláky (devítka ZŠ a prváci) ale v rámci Junáka, takže ve volném čase a zatím je to v plínkách- do teď jsem měla na schůzkách různé aktivity toho druhu(ačkoli jsem FPD ještě neznala), a v listopadu poprvé jsem zkusila s nimi diskuzi, která se nadočekávání povedla skvěle.. Myslím že i díky tomu, že na komunikační dovednosti jsme se zaměřovali už dlouho před tím.... Plánuju dělat něco na táboře a příští rok se do toho pustit, ale to je daleko..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Ríša Macků



Založen(a): 3.2.2007
Příspěvky: 401
Město: Č. Budějovice CZ

PříspěvekZaslal(a): 18. 01. 2008 15:53:40    Předmět: taky jen skauti Citovat

S nejakymi postrehy z filozofovani na dvou desetidennich skautskych kurzech se pripadne mohu take podelit. Ucastniky techto kurzu byli lide stredoskolskeho veku... Ale skola, ta se me netyka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Josef Černý



Založen(a): 20.12.2007
Příspěvky: 3
Město: Znojmo

PříspěvekZaslal(a): 06. 05. 2008 12:04:27    Předmět: odpověď Citovat

Děkuji za vaše odpovědi, omlouvám se, že odepisuji tak pozdě, ale jsem od konce zimy střídavě v nemocnici, doma a po chvilkách ve škole. Chystám se podrobněji sepsat mé postřehy z p4c, které jsem získal v tomto školní roce. Snad to napísu během dvou tří týdnů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Slavomir Mácha-
Anonymní





PříspěvekZaslal(a): 03. 05. 2009 10:00:51    Předmět: Filosofie pro střední školy - gymnázium Citovat

Dobrý den,

Od září t.r. přecházím na klasické víceleté gymnázium, proto abych využil svou odbornost Filosofie a etika ZSV pro střední školy.

Velmi mne překvapilo, že si o tento typ kursu řekly děti samy.

Kromě témat vztahů, komunikace, tréninku kritického myšlení, pracuji s knihami Daniely Fischerové Jiskra na sněhu a Duhová jiskra. Jsou to krásné a krátké příběhy s mnohým významem a pěkné pracovní texty pro děti I. i II. stupně.

Jaké máte zkušenosti s kritickým myšlením u studentů?

S pozdravem

Slavomír Mácha
Gymnázium a Waldorfská základní škola Příbram
Návrat nahoru
Josef Černý



Založen(a): 20.12.2007
Příspěvky: 3
Město: Znojmo

PříspěvekZaslal(a): 05. 06. 2009 07:14:59    Předmět: Citovat

Jsem rád, že jsem se dozvěděl ö příbramské škole. Rád bych věděl, jak tam p4c probíhá nebo jak ji připravujete, jaké máte materiály? Asi jste v této oblasti dále než naše škola, kde se používají především tradiční metody výuky. Pokud byste měl zájem, rád vám pošlu několik málo témat a materiálů k diskusi.
Josef Černý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Slavomir Mácha



Založen(a): 8.4.2009
Příspěvky: 2
Město: Příbram

PříspěvekZaslal(a): 22. 08. 2009 08:00:04    Předmět: Studijní materiály pro děti... Citovat

Josef Černý napsal:
Jsem rád, že jsem se dozvěděl ö příbramské škole. Rád bych věděl, jak tam p4c probíhá nebo jak ji připravujete, jaké máte materiály? Asi jste v této oblasti dále než naše škola, kde se používají především tradiční metody výuky. Pokud byste měl zájem, rád vám pošlu několik málo témat a materiálů k diskusi.
Josef Černý


Dlouho jsem neměl čas se přihlásit, ale velmi děkuji za zprávu.

Dětem jsem připravil vlastní materiály, které byly zaměřeny na ETIKU a k filosofii jsem se již nedostal. Myslím, že filosofie pro osmáky je příliš brzy a nemám teď představu jak jim filosofii zprostředkovat lépe, než formou knížky Příběhy řecké filosofie od autora Luciano De Crescenzo a pro starší mi připadá velmi vhodná kniha autora Luc Ferry - Rozumět životu a nebo ještě známá kniha Sofiin svět.

Podstata výuky je v příběhu... pozorovatele, který je události, jednání přítomen/mna... analýzou jeho pocitů, postojů apod.

Studijní materiál pro děti jsem zjistil, že je dobrý deníček - malý zápisník. Je dobré dát důraz na to, aby nebyl formou blogu. Přece jen jde o velmi osobní postřehy, které mají perspektivu se změnit, ale v syrovém neuhlazeném stavu by na webu mohly vyvolat negativní odezvu...

Vzhledem k tomu, že na waldorfské škole definitivně pro tento školní rok učit nebudu, nemohu podat zkušenost s výukou - kroužku filosofie na II. st. základní školy.

Jsem poněkud zklamán, že ve své práci nemohu pokračovat.

Jaké zkušenosti jste učinil ve výuce filosofie pro děti? Kterou věkovou skupinu vyučujete?

Přeji Vám mnoho úspěchu a pedag. erudice do dalšího školního roku
_________________
Slavomir Mácha
macha@email.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit WWW stránky Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Slavomir Mácha



Založen(a): 8.4.2009
Příspěvky: 2
Město: Příbram

PříspěvekZaslal(a): 15. 09. 2010 20:39:19    Předmět: Rád bych filosofii pro děti začal i jako mimoškolní aktivity Citovat

Zatím sbírám materiály a poslední dobou se mi podařilo sestavit témata, která by mohla oslovit děti od pátých tříd až po studenty nižších ročníků víceletých gymnázií.

Dosud jsem si ale nenašel čas, ani prostory, protože v Příbrami nejsou ceny nájmu příliš přívětivé.

Momentálně jsem na rodičovské dovolené a tak na přemýšlení a inspiraci je času dost.

Jako tip na knihu mám autora Friedhelma Mosera: Malá filosofie pro nefilosofy. A také pěkná kniha Pavla Vacka: Učíme etickou výchovu. Myslím, že etika k filosofii patří. Naučit děti eticky jednat a myslet....
_________________
Slavomir Mácha
macha@email.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit WWW stránky Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Střední školy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
tvorba webu webových stránek webdesign