Logo P4C
Filozofie pro děti
v centru pozornosti … myšLenka
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
    

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

práva

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Filozofické otázky, na které je jeden krátký...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor(ka) Zpráva
Jana Cimr



Založen(a): 15.11.2007
Příspěvky: 62
Město: Plzeň

PříspěvekZaslal(a): 22. 02. 2009 21:14:01    Předmět: práva Citovat

Poslední dobou se hodně řeší otázka zda mají nenarozené děti právo na život nebo zda je normální přistoupit na potrat. Společně s touto otázkou se také řeší zda má matka tohoto dítěte právo rozhodnout o tom zda toto dítě chce či nikoliv. A mě by strašně zajímalo proč se nikdo neptá na to co si třeba přeje také otec dítěte. Není náhodou dítě plodem obou? Nebo otec nemá žádné právo rozhodovat jen proto, že dítě nosí matka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Klárka Plívová



Založen(a): 29.10.2008
Příspěvky: 4
Město: DC/ČB

PříspěvekZaslal(a): 01. 03. 2009 16:53:39    Předmět: Citovat

Jani, myslím si, že otec má na dítě právo, ale když připustíš, že otec může rozhodnout jinak než matka, tak vyvstává další otázka a to ta, jestli může někdo ženu nutit, aby 9 měsíců nosila dítě ... Myslím, že je to hlavně o domluvě obou dvou, jestli si pak otec troufne na dítě sám ... ale to ta žena musí dítě "chtít" alespoň "odnosit". Představ si, že by teda matku někdo "donutil" k tomu nechat si to dítě - kde je daný, že se bude v těchotenství chovat k tomu malýmu ohleduplně ... že mu nebude schválně ubližovat ...
Víš, myslím si, že leckterý chlap by dítě klidně "odnosil" kdyby mohl ... ale bohužel příroda to chtěla jinak a tak je asi na prvním místě zeptat se matky, jestli dítě chce ... nebo je ochotna ho pro otce "odnosit" a pak mu ho dát - ale stále je to jen její volba a nikdo ji k tomu nemůže nutit ... možná semnou nebudeš souhlasit, ale podle mě to tak je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Jana Cimr



Založen(a): 15.11.2007
Příspěvky: 62
Město: Plzeň

PříspěvekZaslal(a): 01. 03. 2009 17:33:39    Předmět: Citovat

No jo, jenže mě tak ani nevrtá hlavou jestli má otec na dítě právo nebo ne, ale..
Když se počne dítě tak jsou k tomu zapotřebí dva (i když ani to už dneska není tak úplně jisté, ale když budu vycházet z přirozených podmínek..) dva se rozhodnou, že bude žít (a to vědomě nebo ne to na věci nic nemění) no a paradoxně k rozhodnutí o tom jestli ten mrňous bude žít nebo ne tak už stačí jenom jeden a je to. To, že se nikdo neptá toho mimča jestli chce žít to mě nepřekvapuje, protože slabší jsou většinou utlačovaní, ale to že to nepřijde divné ani u otce dítěte to už mě přijde trochu jako Question Přeci to, že má matka mimčo v bříšku neznamená, že je jeho pánem, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Tereza Brožová



Založen(a): 17.10.2009
Příspěvky: 114
Město: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal(a): 10. 03. 2010 19:59:38    Předmět: Citovat

A co kdyby se mimčo rozhodlo, že nechce být mimčo?
_________________
Terka :)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Jana Cimr



Založen(a): 15.11.2007
Příspěvky: 62
Město: Plzeň

PříspěvekZaslal(a): 05. 05. 2010 19:25:18    Předmět: Citovat

Ahoj Terezko,
déle jsem zde u této otázky nebyla, ale tvůj příspěvek je jako uzavření minulé diskuze a otevření nového tématu? cim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Filozofické otázky, na které je jeden krátký... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
tvorba webu webových stránek webdesign