Logo P4C
Filozofie pro děti
v centru pozornosti … myšLenka
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
    

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Filozofické otázky, na které je jeden krátký...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor(ka) Zpráva
Klárka Plívová



Založen(a): 29.10.2008
Příspěvky: 4
Město: DC/ČB

PříspěvekZaslal(a): 31. 10. 2008 15:27:39    Předmět: Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit? Citovat

Zdravím,
tuhle otázku jsem psala na tabuli ve Lhenicích. Nikomu se o ní nechtělo diskutovat, ale mě stále leží v hlavě, stejně jako hromada dalších. Asi bych ten kurz potřebovala ještě tak o pár měsíců delší Laughing
Byla bych ráda, kdyby mi někdo pomohl rozřešit, nebo ukázat další alternativy. Já nějak nevím, jak začít ... navíc samotný mě to jde špatně, protože nemám porovnání. Ale asi všichni víte, co myslím, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Jana Cimr



Založen(a): 15.11.2007
Příspěvky: 62
Město: Plzeň

PříspěvekZaslal(a): 12. 11. 2008 09:53:22    Předmět: Citovat

Ahoj Klárko, jak tu svoji otázku myslíš? Obecně lze totiž říct, že tato potřeba vznikla z toho, že to nemá potřebu sdělit či nechce..... Ale co tě na tom konkrétně zajímá? Podstata proč vzniká tajemství? Nebo proč všechno neříkáme? ........................ ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Klárka Plívová



Založen(a): 29.10.2008
Příspěvky: 4
Město: DC/ČB

PříspěvekZaslal(a): 12. 11. 2008 10:30:48    Předmět: Citovat

Ahojky - spíš mě jde o něco jiného ... ale jak již bylo psáno na tričku, mám strašnej problém vyjádřit přesně co tím myslím.
Asi takhle ... to, že člověk nechce o sobě prozradit vše každému na potkání to je asi jasný a dělá to každý. Jenže mě spíš zajímá, proč někdy člověk před někým skrývá i důležité věci, se kterými se on sám trápí (ať je to z jakéhokoliv důvodu) a přestože ví, že by mu ten druhý mohl pomoci (najít odpověď, nebo jen třeba cestu k tomu, ukázat jiný pohled a tak), tak stejně většina lidí nic neřekne, tváří se, že je vše v pohodě a dál tají před světem samy sebe ...
Nevím jestli je to pochopitelný teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Petra Ostrá
Anonymní





PříspěvekZaslal(a): 24. 11. 2008 12:12:09    Předmět: Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit? Citovat

Ahoj Klárko, na tuto otázku bych odpověděla takto: lidé nejednají asertivně, a také se bojí kritiky druhých.
Návrat nahoru
Vrábková Zuzka



Založen(a): 20.12.2007
Příspěvky: 23
Město: České Budějovice

PříspěvekZaslal(a): 13. 01. 2009 00:08:03    Předmět: Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit? Citovat

Někdy má člověk potřebu tajit něco před druhým možná i z toho prostého důvodu, že neví jak mu to sdělit.
Určitě se i vám někdy stalo, že jste něco provedli, ale nevěděli jak se k tomu přiznat. To je určitě jeden z těch hlavních faktorů proč to tajit.
Záleží samozřejmě na tom co člověk tají!
Pokud se jedná o to, že pokazil nebo rozbil věc, která mu nepatří nebo ji užívá společně s někým.
Nebo naopak tají skutečnost, kterou může vyřešit sám a nerad by do této záležitosti zatahoval i jiné osoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit WWW stránky Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Petra Ostrá
Anonymní





PříspěvekZaslal(a): 19. 01. 2009 11:17:50    Předmět: Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit? Citovat

Každý člověk má mít své tajemství. Není dobré se každému se otevřít. Důležité je komu se svěřuji (zda mu důvěřuji).

Petra
Návrat nahoru
Klárka Plívová



Založen(a): 29.10.2008
Příspěvky: 4
Město: DC/ČB

PříspěvekZaslal(a): 29. 01. 2009 00:32:52    Předmět: Citovat

Určitě je důležitý neříkat všechno všem na potkání. Ale proč vlastně lidi tají věci i před "odborníky"?

Ale taky je pro mě nepochopitelné, proč když člověk chce mít před ostatními tajemství, které nechce nikomu říct, tak proč to neakceptuje i u ostatních lidí? Jde mě především o "mediálně známé tváře". O těch přeci většina z nás chce vědět vše ... Někdo říká, že tím, že jsou slavní ztrácí anonymitu - ale kdo to určil? Proč ji mít nemají? A když mají, proč tomu tak není? ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Petra Ostrá
Anonymní





PříspěvekZaslal(a): 29. 01. 2009 20:38:09    Předmět: Proč má člověk někdy "potřebu" něco tajit? Citovat

Ano Kláro, musím s tebou souhlasit. Je zajímavé, že někdo, kdo požaduje, aby bylo zachováno jeho tajemství, tento požadavek nezachovává u jiných. Možná je to tím, že není dostatečně empatický vůči druhému.

A co se týče "slavných osobností", tak z právnického hlediska nemusí být zachována jejich intimita (tajemství), protože jsou slavní. Získávání fotografií a jiných dokumentů není protizákonné, pokud tím nezpůsobí při této činnosti nějaký přestupek nebo závažný trestní čin. Slavné osobnosti mají právo se bránit podáním žaloby na příslušná média.

Je to honba médií za získání tajemství slavných osobností s cílem dosáhnout co nejprodávanější tisk, nejvyšší sledovanost a tím získat zisk - pouhá běžná ekonomika.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Filozofické otázky, na které je jeden krátký... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
tvorba webu webových stránek webdesign