Logo P4C
Filozofie pro děti
v centru pozornosti … myšLenka
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
    

 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ladění portálu: Report + TODO list

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> CZ: Hodnocení a náměty k vylepšení tohoto portálu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor(ka) Zpráva
Petr BaumanZaložen(a): 29.1.2007
Příspěvky: 288
Město: České Budějovice

PříspěvekZaslal(a): 18. 12. 2007 10:41:29    Předmět: Ladění portálu: Report + TODO list Citovat

Zaindexování stránek
Zkoušel jsem, jestli nás google najde. Najde, ale ne ideálně. Jde mi hlavně o řetězec "Filozofie pro děti" resp. "Filosofie pro děti": možná by pomohlo přejmenovat záhlaví na "Filozofie pro děti / Filosofie pro děti / P4C" nebo tak nějak. Záhlaví "P4C: Portál Filozofie pro děti" není evidentně nejlepší volba.
Mimochodem, jak jsem se díval na Google na ten popisek "Výměna, sdílení a reflexe praktických zkušeností z práce s dětmi i teoretických přístupů a poznatků výzkumu v oblasti kurikula, didaktických metod a ..."
bych rád změnil na: "Portál pro sdílení a reflexi praktických zkušeností, teoretických přístupů a poznatků výzkumu v oblasti výchovy a vzdělávání."

Logo trojlístku u O projektu a Historie
Přijde mi, že už je přetrojlístkováno. Nešlo by vymyslet něco jiného?
- k záhlaví "Co je FPD" by se hodila třeba ikonka otazníku
- k záhlaví historie a vkládání do historie mě zatím nic kludného nenapadlo. Třeba hodiny? Přesýpačky? Na webu jsem narazil na
http://www.clocklink.com/gallery.php?category=TRANSPARENT
Možná by něco z toho mohlo vypadat hezky. Ale nevím. Sám to nedokážu vyzkoušet.

VÝPISY/ŘAZENÍ/FILTROVÁNÍ: návrhy, jak trochu učesat vzhled
Zkrátit text týkající se filtrování a řazení, aby u historie vyšel na jeden řádek (v menu aktuality bych to asi dal stejně, ať je to jednotné):

- Aktuality: namísto "Filtrovat zemi: Česká republika ostatní země"
bych dal "Země: ČR ostatní Vybrat" Že se jedná o filtr bude jasné podle tlačítka "Vybrat". Tlačítko bych dal s maličko větším odskokem od textu. Mezera na jeden znak mi přijde málo.

- Historie: namísto dvouřádkového výpisu bych dal:
"Země: ČR ostatní Vybrat Řadit podle "data události/aktualizace" Jít na stránku: 1 2"
pokud to půjde dát na 1 řádek, vzhledem k tomu dynamickému zapínání řadítka a stránkování

- Vzdělávání: dvojřádkový výpis bez čáry uprostřed
"Vybrat CZ EN DE FR ES ostatní (zaškrtávátko prvního jazyka odsadit přibl. na úroveň rozbalítka pod ním; zkratky namísto slov uvádím proto, aby to bylo stejně jako u výzkumu; vysvětlení, že se jedná o filtrování jazyků uvedu v úvodním odstavci)
Řadit podle "data události/aktualizace" Jít na stránku: 1 2"

- Výzkum: dvojřádkový výpis bez čáry uprostřed
"Vybrat CZ EN DE FR ES ostatní kvantitativní kvalitativní smíšený (vysvětlení, že se jedná o filtrování jazyků a metodologie uvedu v úvodním odstavci)
Řadit podle "data události/aktualizace" Jít na stránku: 1 2"

- Odkazy: trojřádkový výpis bez čar uprostřed
"filozofie pro děti výuka filozofie obecně filozofie pedagogika ostatní (zarovnat, aby začínalo přibližně pod zaškrtávátkem prvního jazyka; uvození, že se jedná o výběr kategorie stránek a jazyka zařadím do úvodního odstavce)
"Vybrat CZ EN DE FR ES ostatní
Řadit podle: (kategorie a data vložení / data poslední aktualizace) Jít na stránku: 1 2" (slovo "priority" bych vypustil, protože běžný uživatel stejně neví, oč jde)

- Texty: výpis na 4? řádky bez čar uprostřed (formulace kategorií uvést ve stručnějším znění viz níže, aby tam toho nebylo tolik)
"didaktický materiál, teoretický text, recenze, výzkumná zpráva,
zpráva z konference apod., přednáška, záznam výuky, ostatní
Vybrat CZ EN DE FR ES ostatní (pokud by to šlo, odsadit horní dva řádky přibližně na úroveň prvního jazyka)
Řadit podle: (kategorie, autora, titulu / autora / titulu / data poslední aktualizace Jít na stránku: 1 2" (slovo "priority" bych vypustil, protože běžný uživatel stejně neví, oč jde)

- A/V: na 2 řádky
"Vybrat CZ EN DE FR ES ostatní j. přednáška výuka ostatní A/V
Řadit podle: kategorie, autora, titulu / země / titulu / data poslední aktualizace Jít na stránku: 1 2"(slovo "priority" bych vypustil, protože běžný uživatel stejně neví, oč jde)

- fotogalerie: namísto dvouřádkového výpisu bych dal:
"Země: ČR ostatní Vybrat Řadit podle "země, data/aktualizace" Jít na stránku: 1 2", pokud to půjde dát na 1 řádek, vzhledem k tomu dynamickému zapínání řadítka a stránkování

MENU O PROJEKTU
- sekce historie:
1. u článku "První recenze" - v admin části je datum "leden 2005", na stránkách je ale "prosinec 2004" (zařazen mezi rokem 2005); asi systémová chybka: posouvá se to o měsíc zpět (všimnul jsem si toho i u zadávání výzkumu: píše listopad místo zadaného prosince)

MENU KNIHOVNA
- sekce Texty
V případě textů je zbytečné v detailním výpise uvádět (šedě pod nadpisem) datum a zemi. Datum úprav se zobrazuje dole a země je irelevantní.
Asi by bylo hezčí v detailním výpise uvést autora a až na nový řádek pak titul (takto se to nebude "prát" s ikonkou knížky). Totéž i v sekci A/V a Foto.

MENU ODKAZY
v dmin. části (a nejen u odkazů) by stálo za to zmenšit okno pro zadávání anotací (např. na velikost jako je v sekci Knihovna; naopak u odkazů bych se přimlouval za zvětšení okna pro Tělo na velikost srovnatelnou s ostatními sekcemi.

KONTAKTY
Po kliknutí na filtr (tlačítko "Vybrat") by neměly mizet kontakty uvedené v záhlaví.

OSTATNÍ
- Pokud by to šlo, bylo by fajn, kdyby v sekcích Aktuality, Historie, Vzdělávání a Výzkum, kde je "Externí odkaz", se při výpisu položky neobjevilo "Odkaz: www....", ale "Další informace najdete: zde"

- U výpisu položek dole je uvedeno: "Vloženo:" a "poslední úpravy:" přitom datumy jsou stejné (posl. úpravy). To by asi nemělo, ne?


Naposledy upravil Petr Bauman dne 23. 01. 2008 20:45:06, celkově upraveno 14 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi/autorce Odeslat soukromou zprávu Tituly Zaměstnavatel / Škola Souhlasím se zveřejněním těchto údajů na stránce Kontakty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> CZ: Hodnocení a náměty k vylepšení tohoto portálu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
tvorba webu webových stránek webdesign